počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: CZK
Kategorie
Užitečné informace
Kontaktní formulář
Captcha Reload Image

O košer vínech

 

O košer vínech
 
​Řekne​-li se košer víno, působí to na většinu z nás snad ještě tajemněji než mešní víno. Někteří si představí židovskou kulturu a košer potraviny. A to je správná cesta.
V židovském náboženství má víno důležité postavení, stává se prostředkem plnění Stvořitelovy vůle. Slovo Košer znamená vhodné ve smyslu židovských náboženských předpisů, to znamená vše, co se může zvát košer, musí splňovat velmi přísné požadavky. Víno nevyjímaje. (V judaismu existují např. i přesné pokyny a nařízení, jak víno konzumovat.)  
 
- Hlavním požadavkem pro košer víno je to, že na vlastní výrobě, tzn. od zpracování hroznů až po zátkování lahví, se mohou podílet pouze zbožní židé světící šabat a dodržující ostatní příkazy a zákazy judaismu. Pokud by s vínem manipuloval někdo jiný, už by nebylo košer. Také nástroje a nádobí používané při výrobě se mohou použít jen ty, které slouží výhradně k přípravě košer potravin. Víno má být co nejlepší kvality, proto je ve velké většině vyráběno bez přísad. Případné ingredienci musejí být košer.
 
- Také pro košer víno (jako i pro jiné košer produkty) platí  podmínka souhlasu - certifikátu představeného židovské obce - rabinátu. 
 
U košer vín můžeme najít označení:
 
Pro Pesach  je označení vína vhodného pro slavení největšího židovského svátku Pesach. Na jeho správnou přípravu se dbá nejpřísněji.
Kiddush jsou sladká vína především pro slavnostní příležitosti. Hrozny se lisují až po odpaření dostatečného množství vody.
Mevushal je pasterizované košer víno.
 
Košer vína jsou vysoce kvalitní a taktéž chutná. V České republice je vyrábí pouze dvě vinařství a od obou jsou k zakoupení u nás.
Ochutnejte naše vynikající vína, která v běžných obchodech nenajdete.